yüksek teknoloji sahibi sharjah kütüphanesi nisan’da açılıyor

Adına “Bilgelik Evi” denilen yüksek teknolojili ve dijital içerikli kütüphane Birleşik Arap Emirlikleri Sharjah’da Nisan ayında hizmete açılıyor.

Sadece bilgiye ulaşım değil sosyal öğrenme ve kültürel etkileşimin de adresi olması beklenen Bilgelik Evi’nde 100 binden fazla kitap bulunuyor.

Sharjah Uluslararası Yayıncılık Derneği Başkanı ve Kelimat Yayınevi Yöneticisi Bodour el Qasimi bilgelik evi için “dünya kültür zenginliği için önemli bir kilometre taşı” olduğunu belirtti. “Bu kütüphanenin dayandığı değerler Sharjah’ın gelişim sürecine rehberlik eden ve herhangi bir ulusun sürdürülebilirliğinin ve büyümesinin ancak öğrenme ve bilgi edinme için sürekli fırsatları değerlendiren anlayışta yatıyor. “

Kütüphaneye ek olarak, mekânda ayrıca tartışma salonları, okuma salonları, sergi alanları, bir çocuğun eğitim alanı, sessiz okuma için merkezi avlu üzerinde asma bölmeler, bir kafe ve bir restoran ve peyzajlı bahçeler yer alacak.Ayrıca, talep üzerine kitapları basan ve ciltleyen bir “kitap espresso makinesi” yer alıyor.

KAYNAK: ARTSANDCULTURE